Skip links

Worm Magic Kullanım Bilgileri

Worm Magic Uygulama Bilgileri

Worm Magic, tüm tarla ve sera ürünlerinde, meyva bahçesi ve bağlarda, süs bitkileri ve sebze yetiştiriciliğinde, çim alanlarda, park ve bahçelerde güvenle kullanabileceğiniz %100 ekolojik bir üründür.

Ekim/Dikim Öncesi Toprak Uygulaması:

Tohum ekimi veya fide dikiminden önce, toprağın son sürümünden evvel araziye önerilen miktarda ve konsantrasyonda püskürtme şeklinde uygulama yapılır ve ardından toprak sürümü tamamlanarak, ürünün toprak altına nüfuz etmesi sağlanır.

Ekim/Dikim Öncesi Tohum/Fide Uygulaması:

Tohum yüzeyi uygun oranda seyreltilmiş sıvı Worm Magic ürünü ile kaplanır.

Fidelerin kökleri ekim öncesi önerilen oranda seyreltilmiş ürüne daldırılarak kök yüzeyinin ürün ile kaplanması sağlanır.

Kök Uygulaması:

Damlama sulama ve yağmurlama sulama sistemleri ile ürün sulandırılarak araziye uygulanır.

Yaprak Uygulaması:

Bitki büyüme sezonunda, önerilen oranda su ile karıştırılarak, püskürtme veya spreyleme yöntemi ile Worm Magic bitki yapraklarına uygulanır.

Worm Magic’in Kimyasal Gübreler ve Bitki Koruma Ürünleri ile Birlikte Kullanımı:

Sıvı solucan gübresi, herbisit, pestisit, fungusit gibi ilaçlarla ve diğer organik veya kimyasal gübrelerle birlikte kullanılacak ise, önce küçük bir kapta katılım oranlarında karışım testi yapılarak, kristalizasyon, çökme veya kırılma (süspansiyon oluşturma) gibi uyum sorunu yaratıp yaratmadığı kontrol edilmelidir. Eğer hiçbir sorun yoksa büyük hacimli karışımlar hazırlayarak, uygulamaya geçebilirsiniz.

Kışlık Tahıllar
Yazlık Tahıllar
Baklagiller
Kışlık Kanola
Yazlık Kanola
Ayçiçeği
Mısır
Patates
Şeker Pancarı
Patlıcangiller
Salatalık
Lahana
Havuç
Soğan
Kabakgiller
Çilek
Üzüm
Meyve Ağaçları