Skip links

kutular

Humisol

Worm Magic
Worm Magic
Humisol
Humisol
Active
Active

Yüksek kalite leonarditten elde edilen humik-fulvik asitler ile konsantre sıvı solucan gübresi  karışımından oluşan, tamamen organik kaynaklı  toprak ve bitki büyüme düzenleyicisidir.

Yüksek oranda humik- fulvik asit ve solucan gübresi kaynaklı; faydalı bakteriler, doğal büyüme hormonları, aminoasitler , makro ve mikro elementler içerir.

HUMİSOL Uygulama Bilgileri: 

Humisol,  tarla bitkileri, sebzeler, sera bitkileri, süs bitkileri, çim, fide, bağ ve meyve ağaçları olmak üzere bütün bitki türlerinde kullanılabilen bir üründür. Kullanımı basit, etkileri ise son derece olumludur.

Humisol’ ün bitkilere en iyi uygulama zamanı, meyve ağaçları için, hasat sonrası veya kıştan çıkarken, çiçeklenmeden en az 25‐30 gün öncesi, diğer bitkiler için ise ekim veya dikimden önce veya esnasında olmakla birlikte bitkilerin gelişme dönemi boyunca her zaman uygulanabilir.

Tohum Uygulaması :

Humisol ekim öncesi  önerilen miktarda sulandırılarak tohum yüzeyi kaplanır. Tohumların çimlenme oranını yükseltir ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olur.

Ekim Öncesi Veya Esnasında Uygulama:​

Humisol ekim veya dikim öncesinde önerilen miktarda sulandırılarak toprak yüzeyine püskürtülüp, 10-15 cm toprak derinliğine karıştırılarak uygulanır.

Sulama Suyu ile Uygulama:​

Humisol önerilen miktarlarda, yağmurlama sulama sistemleri veya damla sulama sistemleri ile birlikte suyla karıştırılarak uygulanır.

Humisol yağmurlama sulama sistemlerinde, sulamanın ilk 30 dakikalık kısmında verilerek devam eden sulama ile bitki yüzeyinden tamamen yıkanıp toprak içine nüfuz etmesi sağlanır.

Humisol’ün

Faydaları

İncele

Humisol’ün

Kullanım Alanları

İncele