Skip links

Sebzeler ve Bostan Bitkileri

(Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kabak, Karpuz, Kavun, Soğan, Sarımsak, , Havuç, Turp, Marul, , Lahana,  Bamya, Maydanoz, vb.)

Ekim öncesi veya esnasında uygulama:

Ekim veya dikim öncesinde dekara 2‐4 litre HUMİSOL son hacim 50‐60 litre olacak şekilde sulandırılarak toprak yüzeyine püskürtülüp, 10‐15 cm toprak derinliğine karıştırarak uygulanır.

Tohuma Uygulaması:​

Ekimden en az bir gece önce tohuma %1 oranında (100 kg tohuma 1 litre HUMİSOL  1/1 oranında (1 kısım HUMİSOL –  1 kısım su) sulandırılarak tohuma kaplanır. Kuru ve sıcak havalarda HUMİSOL’ ün tohuma kaplama işlemi ekimden hemen önce yapılır. Sonra HUMİSOL uygulanan tohumlar 15‐20 dakika güneşte kurutularak ekim yapılır.

Damlama sulama ile dekara 2‐4 litre HUMİSOL parçalar halinde veya 1 ton suya 0.5 litre HUMİSOL karıştırarak özellikle gelişme döneminin başında, çiçeklenme öncesi ve meyve  oluşum döneminde verilmelidir.

Bu bitkiler fide olarak dikilmesi durumunda: Fide kökleri 100 litre suya  1 lt. HUMİSOL konarak hazırlanan solüsyona batırılarak dikilir. Bu uygulama topraktan  HUMİSOL uygulaması yapılıp yapılmamasına bakılmaksızın yapılır.