Skip links

Active Kullanım Bilgileri

ACTIVE Hümik Asit Kullanım Bilgileri

ACTIVE Hümik Asit,  tarla bitkileri, sebzeler, sera bitkileri, süs bitkileri, çim, fide, bağ ve meyve ağaçları olmak üzere bütün bitki türlerinde kullanılabilen bir üründür. Kullanımı basit, etkileri ise son derece olumludur.

ACTIVE Hümik Asit’ in bitkilere en iyi uygulama zamanı; meyve ağaçları için hasat sonrası veya kıştan çıkarken, çiçeklenmeden en az 25‐30 gün öncesi, diğer bitkiler için ise ekim veya dikimden önce veya esnasında olmakla birlikte bitkilerin gelişme dönemi boyunca her zaman uygulanabilir.

Tohum Uygulaması:

ACTIVE Hümik Asit ekim öncesi  önerilen miktarda sulandırılarak tohum yüzeyi kaplanır. Tohumların çimlenme oranını yükseltir ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olur.

Ekim Öncesi Veya Esnasında Uygulama:

ACTIVE Hümik Asit ekim veya dikim öncesinde önerilen miktarda sulandırılarak toprak yüzeyine püskürtülüp, 10-15 cm toprak derinliğine karıştırılarak uygulanır.

Sulama Suyu ile Uygulama:

ACTIVE Hümik Asit önerilen miktarlarda, yağmurlama sulama sistemleri veya damla sulama sistemleri ile birlikte suyla karıştırılarak uygulanır.

ACTIVE Hümik Asit yağmurlama sulama sistemlerinde, sulamanın ilk 30 dakikalık kısmında verilerek devam eden sulama ile bitki yüzeyinden tamamen yıkanıp toprak içine nüfuz etmesi sağlanır.

Tahıllar
Endüstri Bitkileri
Baklagiller
Sebzeler ve Bostan Bitkileri
Sera Bitkileri
Süs Bitkileri
Yem Bitkileri
Çim Alanlar
Meyve Ağaçları
Üzüm Bağı
Çay
Fındık